השמש תעשה לכם טוב: איך הופכים את המשרד הביתי למואר ושמח?

רוצים שהמשרד שלכם יהיה מואר ושמח? אתם צריכים לאפשר לשמש לחדור פנימה. במאמר הבא נסביר מה היתרונות בחשיפה לשמש ואיך תוכלו ליהנות מהיתרונות שלה גם במשרד.

למה כדאי לכם שהמשרד יהיה מואר?

לשמש יש מגוון רחב של יתרונות ואם תדעו לנצל אותם נכון, אין לנו ספק שתהיו עובדים יעילים יותר, מקצועיים יותר ולא פחות חשוב, שמחים יותר. הדרך היעילה ביותר להאיר משרד היא באמצעות התקנת תריס חשמלי. כדי להתקין מערכת כזו תצטרכו לרכוש מנוע לתריס חשמלי, אך על זה נדבר בהמשך. אז מה היתרונות של השמש?

שיפור מצב הרוח

חשיפה לשמש מגבירה את רמות הסרוטונין במוח, שהוא ההורמון שאחראי על מצב הרוח שלכם. זו בדיוק הסיבה שבגינה בחורף אנשים מרגישים תחושה של עצבות ואף של דיכאון אם הם לא חושפים את עצמם לשמש. כמובן שאם תרגישו את התחושות הללו אתם תהפכו לעובדים פחות יעילים ופחות שמחים.

שיפור איכות השינה

מעבר לוויטמינים שיש בקרני השמש, השמש אחראית גם על השעון הפנימי שלנו והיא זו שיוצרת אותו למעשה. בהתאם לשעות הפנימי הזה אנחנו יודעים מתי אנחנו צריכים להיות ערים, מתי מוטב לנו להירדם ועוד. כשאתם חושפים את עצמכם יותר לשמש אתם למעשה מלמדים את הגוף שלכם יותר טוב מתי צריך להירדם. זה בהכרח משפר את איכות השינה שלכם וגורם לכם להיות עובדים יותר יעילים ביום שלמחרת.

 

 

איך תוכלו להאיר את המשרד?

התקינו תריס חשמלי

אם יש לכם במשרד חלונות ישנים שקשה מאד לפתוח את התריסים שלהם, אין סיכוי שהשמש תחדור פנימה ושתוכלו לנצל אותה כמו שצריך. במצב כזה, אנחנו בהחלט ממליצים לכם להתקין תריס חשמלי שבאמצעותו תוכלו לשלוט על הפתיחה והסגירה של התריסים בקלות. זה יגרום לכם ודאי לפתוח את התריס במשך שעות ארוכות יותר לאורך יום העבודה וליהנות מקרני השמש שיחדרו פנימה. אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם גורם מקצועי בתחום שיגיע אליכם על מנת לבדוק את פתחי החלונות שיש לכם במשרד וכמובן לבנות עבורכם תכנית התקנה מתאימה הכוללת גם את המנועים המתאימים.

בחרו משרדים הפונים למזרח

אם אתם עובדים במשרדים שהחזית שלהם פונה למערב, אתם ודאי מרגישים שאתם חושפים את עצמכם לפחות שמש. לכן, אנחנו ממליצים לכם בחום, תרתי משמע, לשכור משרדים שהחזית שלהם פונה למזרח. כך אתם תחפשו את המשרד ליותר שעות של שמש ותוכלו ליהנות מהיתרונות הרבים שלה.

התקינו פתרונות הצללה חכמים

אם יש לכם וילונות גלילה ישנים במשרד, אנחנו בטוחים שאתם בקושי מרימים אותם. עם הזמן השלבים שלהם צוברים עוד ועוד אבק והסיכוי שתרצו להתעסק איתם הולך ופוחת. לכן, אנחנו ממליצים לכם להתקין וילונות חשמליים שתוכלו לשלוט עליהם בלחיצת כפתור. כך, גם אם אין לכם תריס חשמלי במשרד, לפחות תוכלו לשלוט על כמות האור הנכנסת.

אל תעמיסו בעציצים ופרחים

יש אנשים שחושבים שאדן החלון הוא סוג של דירת גן, אבל בקטן. אז לא, בהחלט תוכלו להניח על אדן החלון אדנית יפה עם פרחים, אך ממש לא להעמיס עליה בצמחים מטפסים. ככל שתעמיסו בפרחים ועציצים, כך לקרני השמש יהיה קשה לחדור דרך החלון ואתם לא תוכלו ליהנות מהיתרונות שלה.

לסיכום, אין ספק שלשמש יש מגוון רחב של יתרונות ואם תשכילו לחשוף את עצמכם ואת העובדים שלכם אליה לאורך שעות היום, המשרד שלכם יהפוך למשרד ביתי, מואר ושמח.