יום עבודה עם הכלב: יתרונות לעובדים וגם למעסיקים

בשנים האחרונות אנו שמים לב ליותר ויותר אנשים שמביאים את כלבם למקום העבודה, בין אם מדובר בעסק קטן כמו מספרה או בית קפה, עד לחברות גדולות כמו חברות הייטק אשר מעודדות הבאה חיית המחמד לעבודה ואף מעסיקות דוגיסיטר לשמירה וטיפול בחיות המחמד של העובדים.

מהם היתרונות של הבאת הכלב למקום העבודה?

מי שעובד בתחום ההייטק יודע שעידוד הבאת כלבים לעבודה קורה גם בשל הרווחה של הבעלים ושל הכלב עצמו, אבל גם בשל שיפור סביבת העבודה, רק עקב נוכחותו של בעל החיים היקר הזה. הנה כמה יתרונות:

הפסקות ופעילות גופנית

כשאתם מביאים את הכלבלב שלכם למקום העבודה אתם חייבים לקחת הפסקות, גם עבור טיול והתאווררות עם הכלב וגם כדי לספק לו ארוחות ותשומת לב. הכלב שלכם יזכיר לכם כי הגיע הזמן לטייל ברגל, להתאוורר, לשתות קפה ולאכול משהו קטן כשאת כל הדברים האלה תעשו עמו.

ע"פ מחקרים בעלי כלבים עושים יותר פעילות גופנית מאחרים, רק מעצם הטיולים הרגליים שמאפשרים הליכה במרחב פתוח או ריצה במסלולים ייעודיים. שימו לב שאתם מביאים עמכם לעבודה רצועה וקולר, קערת אוכל ומים ושאר מוצרים לכלבים שכל כלב צריך. מומלץ גם להצטייד בצעצועים כדי להעסיק את הכלב במהלך זמן העבודה שלכם.

יום עבודה עם הכלב יתרונות לעובדים וגם למעסיקים

בריאות ושיפור הריכוז

אחת הסיבות שחברות הייטק מעודדות עובדים להביא את 'רקסי' או את 'ג'וני' למקום העבודה היא העובדה שמי שיש לו כלב נוטה להיות פחות חולה. הפגישה של המערכת החיסונית של האדם עם בעלי חיים גורמת לחיזוק שלה ובכך מאפשרת לחברה להנות מעובדים בריאים ותפוקה במקום העבודה. עובדים פעילים ובריאים הם גם מאושרים יותר. זמן איכות עם חיית המחמד בהחלט משרה רוגע ובריאות.

אושר ורוגע

כל עבודה יכולה להיות מלחיצה ולהוביל למתחים וסטרס, ובעיקר בעולם ההייטק. חיית מחמד שאפשר ללטף לאהוב ולצאת איתה לטיולים וחוויות: תספק לכם חיזוקים חיוביים וגם תחבר בינכם לבין עובדים אחרים שאוהבים חיות מחמד, או עם אלה שיש להם כלבים, בתקווה שגם הם יביאו את החבר הטוב ביותר למקום העבודה.

כלבים שנמצאים ליד בעליהם יוצרים תחושה של רוגע, לכן הם גם מובילים לריכוז בזמן העבודה, מה שמעולה גם לעובדים וגם למנהלים. בין היתר כלבים יכולים לקרב בין עובדים, לגבש את האנשים בסביבה ואפילו לגרום ליותר אמפתיה בין קולגות שלא הסתדרו בעבר.

תדמית חיובית ושוויונית

יש סיבה נוספת לכך שמנהלים חברות הייטק מעודדות אנשים להביא את חיות המחמד שלהם לעבודה. חתול או כלב שנמצאים במשרד מציעים תחושת קדמה, ליברליות וחיוביות . כש'איזי' הקטן או 'חתואל' מסתובבים בין העובדים הם יוצרים אווירה של שמחה וגיוון. הבאת כלב לעבודה תספק שעות של נחת צחוק ואושר ואת זה כולנו צריכים, בעיקר עכשיו. אז הכינו את הציוד של החבר הטוב ביותר וקדימה, לעבודה!