הקמת עסק בפורטוגל

היחסים בין מדינת ישראל לפורטוגל נחשבים יציבים, בעוד שישנם ישראלים שבוחרים להקים עסק במקום הקסום והתרבותי הזה המשלב חיים תוססים לצד תרבות עשירה, נופים קסומים ומדינה המייצגת את אירופה במיטבה.

אבל כיצד אפשר לפתוח עסק במקום? וכיצד אפשר לעשות זאת בקלות? כדי לגלות, כדאי להמשיך לקרוא את המדריך אודות הקמת עסק בפורטוגל.

לפני שנסביר אודות התהליך, חשוב להכיר קצת את סצנת העסקים במקום ולהבין כי ליסבון היא עיר הבירה של פורטוגל בה ישנם עסקים קטנים ועצמאיים שנחשבים העסקים המרכזיים של העיר.

לפני שאתם פותחים עסק בליסבון, נסו לנתח את השוק הקיים באזור ואת מצב המתחרים. נסו ליצור חיבורים עם בעלי עסקים מקומיים ואתרו את האזור הנכון להקמת העסק.

מי יכול להקים עסק בפורטוגל?

עצמאיים, גם פרילנסרים, חברות זרות הרשומות בפורטוגל, עורכי דין סטארטאפיסטים ועוד – כולם יכולים לעבוד בפורטוגל או לפתוח עסק עצמאי באחת הערים וזאת תוך הגשת בקשה למשרד ההגירה הפורטוגלי. אם אתה חושבים על פתיחת עסק בפורטוגל, או רוצים להיות עצמאיים ולעבוד במדינה, כדאי להכיר את האקלים העסקי במקום ואת התהליך להקמת מיזם.

חשוב לדעת כי רמת היזמות בפורטוגל נמוכה יחסית  ורוב העסקים במדינה קטנים ועצמאיים: מה שמקנה השתלבות טובה בנוף העסקי ומכאן יצירת רווחים.

עסק בפורטוגל

אז כיצד פותחים עסק בפורטוגל?

אם אתם תושבי חוץ שרוצים להקים עסק בפורטוגל, יהיה עליכם לבצע כמה פעולות חשובות:

ודאו כי אתם יכולים להקים עסק באופן חוקי

שימו לב כי אתם עומדים  בדרישות החוק שנועדו כדי לסחור כעצמאים בפורטוגל. מי שירצה לפתוח עסק, יצטרף לנפק כרטיס תושב, להירשם במשרד המס הפורטוגלי ולהוציא מספר ביטוח לאומי מהביטוח הלאומי הפורטוגלי. עוד יש להוציא דרכון אירופאי (ועדיף דרכון פורטוגלי). אם אתם זכאים להוצאת דרכון פורטוגלי, תוכלו למצוא את כל המידע החיוני, לרבות ליווי של עורך דין באתר portugal passport.

הוצאת כרטיס תושב

התחילו את התהליך על ידי הוצאת דרכון פורטוגזי ומכאן הוצאת כרטיס תושב. את הכרטיס ניתן להוציא דרך פנייה אל משרד ההגירה הפורטוגלי תוך צירוף כל המסמכים המעידים עליכם כבעלי דרכון אירופאי ובעלים של עסק עצמאי.

הצגת תכנית עסקית

כדי להקים עסק, יש לכתוב בצורה מקצועית תכנית עסקית שתהיה מספיק חזקה ומשכנעת, כך שניתן להציג אותה מול משרד ההגירה במקום. החליטו מהו המבנה המשפטי של בית העסק ובחרו שם וכתובת בה תרצו להקים את בית העסק. את שם בית העסק והכתובת תצטרכו להציג מול נציגי רשויות ההגירה של פורטוגל.

רישום החברה או בית העסק

כדי להתחיל בתהליך רישום החברה, תוכלו לעשות זאת און ליין מול המכון לרישומים ונוטריונים שם ניתן לקבלת כרטיס חברה וכרטיס קולקטיבי. את הכרטיס יש להנפיק כדי שניתן יהיה לזהות את בית העסק שלכם.

תשלומי אגרה בעת הקמת עסק

בעת פתיחת העסק תצטרכו לשלם אגרה של 360 אירו עבור רישום בית העסק. בד בבד יש לפתוח חשבון בנק עסקי בפורטוגל ולהפקיד את ההון הראשוני על מנת להבטיח את פעילות העסק.

נוסף לכך, יש להצהיר על הפעילות העסקית במשרד המיסים המקומי של ליסבון או בעיר בה בחרתם לפתוח את בית העסק (כן, ממש כמו בישראל). בצעו הרשמה כבעלי עסק במשרד הביטוח הלאומי של העיר בה תפתחו את בית העסק שלכם.

כמה זמן נמשך תהליך קבלת אישור להקמת עסק בפורטוגל?

חשוב לדעת כי לאחר שתבצעו את כלל המשימות שהזכרנו, התהליך יארך לא יותר מ 15 יום. לאחר קבלת האישורים תוכלו כבר לפתוח את העסק שלכם בכל מקום במדינה בצורה חוקית.

על מנת לקבל סיוע בתהליך, תוכלו לפנות אל עורכי דין המתמחים בהגירה או אל אתרים כמו portugal passport אותו הזכרנו קודם לקבלת סיוע ומידע נוסף.