טיפים למנהלים: כל מה שצריך לדעת לפני נסיעת עסקים להודו

אנו רגילים לחשוב על הודו בתור מדינה תיירותית, כזו המציעה לבאים בשעריה חוויות מיוחדות מסוגים שונים, וזה אכן יעד נפלא עבור מטיילים מכל גווני הקשת שרוצים לראות נופים עוצרי נשימה, לחוות תרבויות חדשות ומרתקות, לשלב בין טיולים רגליים, רביצה על חוף היום ומפגש עם תיירים מכל העולם וכמובן להנות מכל הדברים הללו במחירים זולים שרק מדינה כמו הודו יודעת להציע. אך האם ידעתם שמעבר לתחום התיירות, המדינה הזו שהיא אחת הגדולות בעולם היא מוקד משיכה עבור אנשי עסקים מכל רחבי תבל וגם של אנשי עסקים מישראל? בהודו יושבות כמה מהחברות הגדולות בעולם וכך תחום התיירות העסקית אליה הוא רחב הרבה יותר ממה שנהוג לחשוב או לדמיין. אם גם לכם צפויה נסיעה כזו להודו בקרוב, חשוב להיערך אליה כמו שצריך ואנו רוצים לעבור אתכם על הדברים העיקריים שחשוב לדעת.

הצעד החשוב ביותר – הוציאו ויזת עסקים

זהו הצעד החשוב ביותר לפני הנסיעה שלכם למטרות עסקים, בלעדיו לא תוכלו להיכנס להודו ולבצע פעילות עסקית בגבולותיה. התהליך הוא פשוט יחסית ואפשר לעשות אותו באינטרנט. הוא מצריך מכם לתאר את הפעילות העסקית הצפויה שלכם במדינה, רישום של פרטי החברה המלאים שלכם וצירוף הכרטיס העסקי שלכם (במידה ואתם עובדים עם חברה מסוימת בהודו תדרשו לספק גם את הפרטים שלה). לאחר התשלום תקבלו את הוויזה במייל כעבור מספר ימים. חשוב לבצע את ההליך מספר ימים לפני הטיסה ומומלץ לקחת מרווח ביטחון גדול מספיק על מנת שלא תגיעו לרגע האמת כאשר אין לכם ויזה בתוקף שתאפשר לכם להיכנס. אם אין לכם את הידע או הסבלנות לעשות זאת בעצמכם תוכלו להיעזר בחברה חיצונית שתעשה זאת עבורכם תמורת עמלה סמלית.

אל תשכחו חיסונים

נכון, אתם לא נוסעים בשביל לטייל בהרים, להשתכשך בנהרות ואגמים, לטייל בג'ונגלים של הודו או לבלות במסיבות, אבל כל זה לא משנה. עליכם לזכור מהרגע הראשון שאתם נוסעים למדינת עולם שלישי שיש בה הרבה מחלות וחיידקים שהגוף המערבי שלנו לא מכיר ועלולים להיות ממש מסוכנים עבורנו. חשוב לגשת את רופא המשפחה שלכם, להתייעץ ולקבל את רשימת החיסונים המלאה שעליכם לעשות בטרם תעלו למטוס. גם כאן חשוב לעשות זאת כמה חודשים מראש כי יש חיסונים שצריך לעשות במרווחים גדולים יחסית, אבל בכל מקרה שהוא על תוותרו על הצעד החשוב הזה.

טיפים למנהלים: כל מה שצריך לדעת לפני נסיעת עסקים להודו

שהייה

חשוב מאד לדעת שבהודו יש הרבה מקומות לתיירים, אבל רבים מהם הם בתנאים ירודים ביותר. בגלל שמדובר בנסיעת עסקים אנו ממליצים שלא להתפשר על הנוחות שלכם כך שתוכלו להגיע במיטבכם לכל פגישה ומומלץ לחפש מראש מלון יוקרתי שממילא יהיה זול באופן משמעותי מהמחיר של מלון דומה במדינה מערבית.

אוכל

אם זאת הפעם הראשונה שלכם, קחו בחשבון שיכול להיות שהקיבה שלכם תחטוף הלם מסוים. התברואה בהודו די ירודה ואם אתם רוצים להימנע ממצבים כאלו אנו ממליצים לאכול רק במקומות מוכרים, גדולים ומסודרים. קחו בחשבון בנוסף שקשה למצוא בשר בקר בהודו.

תרבות

בהתאם למקום המדויק אליו אתם נוסעים, חשוב להכיר את ההיבטים התרבותיים של הודו, את מנהגי המקום ואת האופן בו אתם צריכים לנהוג. אנו ממליצים לעשות מחקר מקדים על מנת שלא להגיע למצבים לא נעימים הנובעים מאי הבנה של כללי המקום.

לסיכום

אנו ממליצים בחום להכין את עצמכם כראוי לנסיעת העסקים בהודו ואם תעשו זאת אנו בטוחים שתעברו חוויה נעימה וטובה.