קוד לבוש לגברים בעולם העסקי

בישראל כמעט ולא מוגדר קוד לבוש אחיד לעובדים, למעט עורכי דין. יחד עם זאת, לא מעט בעלי עסקים או עובדים בכירים, בוחרים לאמץ קוד לבוש עסקי על מנת לשדר מקצועיות ולהעניק לעצמם מראה רשמי ומכובד. אבל איך עושים את זה בצורה נכונה? אספנו בעבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת.

קוד לבוש – קווים לדמותו

יש מגוון נרחב של סגנונות לבוש שונים, כשחשוב לבצע הבחנה בין קוד לבוש אחד למשנהו, משום שישנו לבוש שמתאים ליום יום וישנו לבוש שמתאים למאורע עסקי. שנרחיב?

  • לבוש בלתי פורמלי, או בעגה המקצועית CASUAL, הוא לבוש בסגנון חופשי ונוח, כשהוא בדרך כלל מאפיין לוק יומיומי. פה נציין שיש מי שמוסיף גם זרמים נוספים לסגנון זה: לבוש בלתי פורמלי מסוגנן ולבוש בלתי פורמלי מתוחכם.
  • קוד לבוש עסקי מאופיין באאוטפיט שמכבד את מקום העבודה, כשמדובר בבגדים רשמיים ומחויטים, אך לא ללבוש רשמי כמו חליפת עסקים.
  • קוד לבוש עסקי רשמי הוא סגנון הרבה יותר אלגנטי ומקצועי, כשלרוב הוא מאפיין עורכי דין ובעלי עסקים בחו"ל.

בחירת אאוטפיט ליום עבודה

אחד הדברים שמטרידים גברים בעולם העסקי, הוא בחירת האאוטפיט לעבודה, שהרי מצד אחד ישנו הצורך ללבוש בגדים אופנתיים ואילו מהצד השני, הרצון לשדר מקצועיות. יש לא מעט קווים מנחים שיכולים לסייע לכם לייצר סטיילינג אישי מכובד ורשמי.

תחילה, חשוב שתחזיקו בארון לפחות חליפה רשמית אחת (ולא את זו שלבשתם בחתונה שלכם), משום שחליפה מהווה פריט חיוני לבעלי עסקים או עובדים בכירים. היא משדרת אמינות ומקצועיות, והיא אידאלית לפגישות עבודה ולאירועים עסקיים. שימו לב שיש להתאים את החליפה למבנה הגוף, ולקחת בחשבון את רוחב הכתפיים והגובה הכללי. כמו כן, נמליץ לרכוש חולצות אל קמט שיאפשרו לכם ללבוש אותן במהירות ומבלי לגהץ. כמובן שאם אין לכם חולצת אל קמט, חשוב לגהץ אותה היטב. יתרה מזאת, מוטב להתאים את הנעליים למראה הרשמי, ולהשאיר את נעלי הסניקרס בבית.

נקודה נוספת שחשוב לציין היא כל עניין הטיפוח הגברי. חשוב להגיע למשרד כשאתם מטופחים, נקיים ובעלי נראות אסתטית, משום שיש לכך חשיבות ניכרת. הקפידו להתגלח באופן שמחמיא לכם, להסתפר מידי שלושה שבועות ולשמור על טיפוח וניקיון סטנדרטיים.

ומה לגבי אקססוריז? את צמידי החוטים מפסטיבלים שביקרתם בהם בעבר תוכלו להשאיר בבית, ובמקום זה הצטיידו בשעון איכותי, עניבה ייחודית, תיק מרשים ואם תרצו – אפשר להתקשט בתכשיטים מחמיאים ואלגנטיים שמתאימים ללוק (למשל, טבעת).

כמה דגשים לגבי חולצות מכופתרות

קוד לבוש עסקי מחייב אתכם ללבוש חולצות מכופתרות, בין אם תבחרו בחליפה ובין אם לא. בדרך כלל הצבעים הפופולאריים הם צבעים ניטראליים, כשיש לוודא שהחולצה מתאימה לצבע העור שלכם. תוכלו לרכוש חולצה בגוון שמנת, תכלת או אפור בהיר, משום שלרוב מדובר בצבעים שיתרמו לנראות באופן ניכר, והצבעים הללו יכולים להתאים לפריטי לבוש נוספים שיש ברשותכם. עוד נציין כי רצוי להימנע מחולצות בגימור מבריק, ולהעדיף חולצות בגימור מט. כמו כן, וודאו שהאריג ממנו החולצה עשויה הנו אריג איכותי וכי הבד מכיל 100% כותנה.

 

למרות שקוד לבוש עסקי אינו חובה במקומות עבודה רבים, עדיין מומלץ להתלבש בהתאם, וזאת על מנת ליצור תדמית עסקית ומקצועית. נסו להיעזר בסטייליסטית אישית שתסייע לכם למצוא את הלוק הנכון והמדויק בעבורכם.