איך קונים משרד?

אנשים רבים מבקשים לקחת את הסכום הנזיל שעומד לרשותם ולמנף אותו – ליהנות מתשואה כמה שיותר גבוהה. מכאן שאנשים משקיעים בדירות להשכרה, אך מי שמעט בקיא בתחום, מבין שמוטב לרכוש משרד. מדוע? בשל הסיבה הבאה – התשואה הרבה יותר גבוהה. עם זאת, הדרך ליעד אינה כזו קלה, אלא עסקה של רכישת משרד ידועה כמסועפת ומורכבת, ובנוסף היא עשויה להוביל לתוצאה הפוכה, ולו כיוון שרוכשים באזור שמוצף בשטחי מסחר, כך שהמחירים עשויים לצנוח ולהוביל להחמצה.

תשואה משמעותית

איך בכול זאת רוכשים משרד באופן מושכל (ומניב)? ובכן ראשית נקדים ונסביר שאם תיישמו את שלל הטיפים הבאים, ניתן ליהנות מתשואה מאוד מרשימה. במה מדובר? ובכן אם התשואה עבור דירה לרוב מסתכמת ב3.5 אחוז, הרי שהתשואה עבור משרד לרוב מסתכמת ב9%, כך שללא ספק שווה לעקוב אחר הטיפים השונים וללא ספק רכישת משרד עונה על ההגדרה של נדל"ן מניב. כמו כן, תמיד ראוי להכיר את התמונה השלמה, ועל כן נציין שלצד הוצאה ראשונית גבוהה, גם ההחזקה יותר מורכבת ויקרה, ואם בכך לא די, הרי שהיא גם יותר מסוכנת, כי אם העסק ששוכר אינו מצליח, הוא ימהר לנטוש את החוזה ולהשאיר את הנכס ריק.

טיפים חשובים

מחליטים ללכת על האופציה להכפיל את התשואה פי שניים? כך תקנו משרד באופן כמה שיותר כלכלי: ראשית אל תמהרו לסגור עסקה, לפחות לא לפני שתעצרו לבחון את סך המשתנים. בנקודה זו ראוי לבחון מהי המשמעות של המיקום, אלו תכניות עתידיות קיימות עבור האזור, כיצד ניתן להשביח את הנכס (למשל להחליף קיר קיים בחלון ראווה) וכמובן שחובה לקחת בחשבון את סך העלויות, כגון דמי ניהול, שירותי ניקיון, ארנונה, תשלומי חנייה וכדומה.

לקנות משרד

בחינה מקצועית

בין אם מצאתם עסקה שנראית ממש מבטיחה ובין אם מרגישים שאתם בקיאים בתחום, לעולם אין לוותר על מעורבות של עו"ד לענייני נדל"ן, וזאת כי כאשר מגיעים לשלב החתימה, חשוב שייצג אותכם איש מקצוע שדואג לאינטרסים הכלכליים שלכם. כך למשל לפני חתימה על חוזה, מהותי לוודא שהמשרד אכן שייך למי שטוען עליו בעלות, שהוא אינו מגיע ביחד עם חובות וכדומה, משמע חשוב לשלב בתהליך הרכישה מבט מקצועי.

תפקידה של חברת נדל"ן

לצד החשיבות הרבה לשלב עו"ד לענייני נדל"ן, גם חשוב ביותר להיעזר בחברת השקעות נדל"ן, אך בעוד שלעו"ד יש לפנות בשלבים הסופיים, הרי שאל חברת השקעות נדל"ן רצוי לפנות בשלבי הרכישה הראשוניים, כאשר עדיין מחפשים אחר הנכס המושלם. מדוע? על מנת שיתאפשר להתוודע למגוון אופציות שוות, על מנת להימנע מראש מעסקאות גרועות, על מנת שייבדק שווי השוק, על מנת שגוף מקצועי יבצע עבורכם את המשא ומתן מול הבנקים ובאופן כללי על מנת ללמוד אודות מגמות נדל"ן עכשוויות ובכדי להשיג משקיעים אחרים.

 הוצאה לשם הכנסה

שאלנו כיצד קונים באופן מושכל משרד, אך עד כה ציינו שיש להוציא על עו"ד ועל מעורבות של חברת נדל"ן. היכן הרווח אתם שואלים והאם לא מדובר בהוצאה מיותרת? ובכן התשובה היא שעל מנת לשים את היד על נכס מניב כגון משרד, ראשית יש צורך להוציא, וזאת כי גם אם תמצאו לבדכם את המשרד האידאלי ביותר עבור רכישה, אתם בקלות עשויים לשלם יותר מהרצוי, או להתחייב על סעיפים שאינם אידאליים. מכאן שצריך להבין שפנייה אל אנשי מקצוע כלל אינה מיותרת, אלא לא פעם עשויה להניב הרבה כסף, ולו באמצעות החזרי מס והפחתת היטלים, כך שללא הידע המקצועי, הייתם מפסידים – חומר למחשבה!