מדריך מיוחד: איך בוחרים רואה חשבון?

עסקים עצמאיים זקוקים ללא מעט אנשי מקצוע שונים שיסייעו להם לנהל את העסק על הצד הטוב ביותר, ואחד מבעלי המקצוע הללו הוא רואה החשבון. בחירה נכונה של רואה חשבון יכולה למנף את העסק שלכם, ולסייע לכם לתכנן את הפן הפיננסי של העסק באופן המיטבי, ולכן לבחירת רו"ח יש חשיבות ניכרת. איך בוחרים רואה חשבון? ובכן, כדי לענות על השאלה על הצד הטוב ביותר, שוחחנו עם אבנר הייזלר, רואה חשבון במקצועו. לפני שנתחיל נציין כי יש לא מעט כתבות על אבנר הייזלר ב-  ynet ובעיתונים ואתרים נוספים, ושם תוכלו למצוא מידע נוסף ומורחב הנוגע לביטוחים וניהול עסקים.

הכוונה נכונה ומקצועית על ידי רואה החשבון

לרואה החשבון של העסק יש השפעה על הצלחתו, משום שרואה חשבון טוב ומקצועי, יוכל לסייע לכם בתכנון פיננסי מדויק וממוקד מטרה, ויסייע לכם להבין אילו הוצאות ייחשבו כהוצאה מוכרת ואילו לא. בסופו של דבר, רואה החשבון הוא מי שעוזר לכם להתנהל מבחינה כלכלית, וזה אחד האפיקים החשובים ביותר בניהול עסק מוצלח. אם תקדישו מעט זמן, ותקראו את הכתבה על אבנר הייזלר בדה מרקר, תגלו שמדובר באדם שהחל את דרכו כרואה חשבון, ועם הזמן התפתח לאפיקים חדשים ומניבים, כך שיש לו לא מעט ניסיון בתחום ניהול העסקים. הייזלר מסביר שחשוב לבחור רואה חשבון מקצועי, כזה שיסייע לכם לקבל את ההחלטות הטובות ביותר לעסק שלכם, לטווח הקצר ולטווח הארוך – החלטות שיסייעו לכם למנף רווחים, לצמצם הוצאות ולשפר את כל הרובד הכלכלי של העסק.

מקצועיות: קווים לדמותה

ניתן להגדיר מקצועיות בכמה וכמה אופנים. יש מי שיגדירו רו"ח מקצועי כאדם שמבין התחום הפיננסים ויידע לכוון אתכם בהתנהלות השוטפת מול הרשויות, ויש מי שיעידו שמקצועיות דווקא טמונה בלמידת העסק על בוריו, על מנת להתאים לו את התכנון האידיאלי ביותר. ובכן, אבנר הייזלר מציין כי מקצועיות יכולה להתפרש לשני הצדדים, אבל בהחלט חשוב לבחור בבעל מקצוע שמצד אחד בקיא בתחום ומצד שני מוכן ללמוד את העסק שלכם על מנת לבנות תכנון נכון ומדויק בעבורו, כי לא כל מה שמתאים לעסק אחד, בהכרח יתאים גם לעסק אחר. לכל עסק יש רגולציות אחרות, וכל תחום יש הנחיות שונות מבחינת הרשויות – לכן מדובר בסעיף שחוב שאין להקל ראש לגביו.

זמינות

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא רמת הזמינות של רואה החשבון העתידי שלכם. חשוב לבחור בבעל מקצוע שזמין בעבורכם בתדירות גבוהה, או לפחות בהתאם לצורך שלכם.

בחרו רואה חשבון שמתמחה בתחום שלכם

אם אתם עוסקים בתחום ייחודי שמצריך לא מעט תכנון פיננסי ממוקד מטרה, מוטב יהיה לבחור ברואה חשבון שיש לו ניסיון עם עסקים דומים לעסק שלכם, ולו כדי שיידע את כל חוקי המיסוי הרלוונטיים, ובייחוד אם מדובר בתחום שמצריך לא מעט תהליכי ייבוא וייצוא.

המלצות של קולגות או מכרים

גם להמלצות יש משקל משמעותי בבחירת רואה החשבון. תוכלו לברר בקרב קולגות או מכרים, על אילו רואי חשבון הם ממליצים. לחלופין, בהחלט ניתן לקרוא ביקורות ברשת או לחפש המלצות בקבוצות פייסבוק ייעודיות.

תקשורת טובה וכימיה הדדית

אחד האלמנטים החשובים בבחירת רואה חשבון, הוא תקשורת טובה ביניכם לבינו. האינטראקציה האישית עם בעל המקצוע היא חשובה לא פחות מהמקצועיות שלו, משום שבסופו של דבר, אתם אלה שתצטרכו להתנהל מולו באופן שוטף, וחשוב שכל התקשורת תהא נעימה וחיובית.

 

לסיכום נציין כי בחירת רואה חשבון היא חשובה, ולכן יש להקדיש לכך את מלוא המחשבה ותשומת הלב. בחרו בבעל מקצוע אמין, מקצועי, בקיא בתחום וזמין. וכמובן, אל תוותרו על כימיה טובה, משום שזה לא פחות חשוב מיתר הפרמטרים. פה נעצור לציין שכדאי לקרוא על אבנר הייזלר בראיון בדה מרקר ושלל מקומונים ועיתונים מקוונים נוספים, זאת כדי ללמוד מניסיונו העשיר בתחום ניהול העסקים. בלא מעט מן הכתבות על אודותיו תוכלו למצוא שלל טיפים מצוינים שיסייעו לכם להבין כיצד להתנהל נכונה בעסק.

בהצלחה.