באתי לעזרת חבר : איך הטכנולוגיה שינתה את חיינו?

קשה לנסות להיזכר כיצד נראו החיים שלנו לפני שהטכנולוגיה הציבה רף חדש של יעילות ומהירות, למרות שעבור רובינו השינוי חל רק בעשור האחרון, כך שכיום אם תספרו לבני נוער שנהגתם ללמוד את הדרך בע"פ כאשר עליתם על הרכב ואף החזקתם ספר מפות (מהסוג שמגיע עם כריכה) בתא הכפפות, הם כנראה יסתכלו עליכם בתימהון ובינם לבין עצמם יתהו כיצד זה בכלל אפשרי. אי לכך לצד העובדה שהטכנולוגיה ניוונה מעט מספר כישורים, גם ראוי לציין שהיא שיפרה את החיים שלנו בצורה משמעותית, ועל כן אנשים פרטיים לצד עסקים רבים חייבים לה תודה גדולה.

חופש מידע

בעבר כאשר חיפשנו פיסת מידע נאלצנו להרים טלפון וכמובן לחכות שעה על הקו ותוך כדי לשמוע את הסיסמה המוכרת: "הקו עמוס מבדרך כלל". כיום הרבה טלפונים נחסכים, פשוט כי מידע רב מצוי ברשת, כך שבאמצעות שימוש בשורת החיפוש מופיע המידע הנחוץ, ואף קיימים עזרים טכנולוגים שמקלים על מציאת המידע הרלוונטי. מבקשים דוגמה? הכירו את אתר "שירות נט" שמספק מידע לצד כלי עזר חשובים, וזאת בזכות ריכוז מושכל של עסקים פופולריים. מכאן כל שצריך לעשות זה לבחור ביעד ובקטגוריה הרצויים (לצורך הדוגמה בכפתור "פנייה", "שירות עצמי", "יצירת קשר" ועוד) וליצור קשר בתוך שנייה.

google

שימור וירטואלי

כיום עסקים רבים כבר אינם שומרים מידע רגיש וחשוב על גבי דיסק קשיח, אלא נעזרים באתרים שיתופיים, אך כאשר תעבורת הנתונים גדולה ממה שהשרת יכול להכיל, חווים צורך במענה חלופי ופה הטכנולוגיה יודעת להציע מענה מדויק כגון שרת וירטואלי, כזה שבין היתר כולל מערכת הפעלה חיצונית, מספר מעבדים, זיכרון RAM, כונן קשיח וכדומה, כאשר כל נדבך הוא 100% וירטואלי – עובדה שמסייעת לחסוך בהוצאות ולהתייעל.

יותר קשרים יותר אפשרויות

זוכרים את הימים שבהם החזקנו ספר טלפונים פיזי? ובכן כיום לא רק שספר הטלפונים שלנו דיגיטלי ומצוי במכשיר חכם, אלא שבאמצעות הטכנולוגיה גם הכרנו הרבה אנשים שאנו שומרים עמם על קשר בלתי מחייב, ולו באמצעות הפלטפורמות החברתיות, כאשר חלק מהקשרים הם עסקיים, חלק מהקשרים הם חבריים, חלק מהקשרים נועדו לקדם תחומי עניין משותפים וכדומה. מכאן שכיום לאנשים יש הרבה יותר "חברים" כך שקבוצת הקשר ללא ספק גדלה, אך יחד עם זאת ראוי לשים לב שלעיתים קשרים שטחיים באים על חשבון הקשרים החשובים – על חשבון האנשים שאנו באמת אוהבים ושאינם נמצאים בצד השני של המסך.

פתאום כל אחד נהייה משווק

אם פעם עסקים היו פונים לחברות שיווק, הרי שכיום אין זה הכרחי, פשוט כי לא חסרים סרטוני הדרכה ביוטיוב שמסבירים כיצד ניתן לשמר לקוחות, לפרסם מבצעים, לחלוק קישורים, לחדד את דף הנחיתה וכדומה, כך שאפילו רבים מרימים לבדם אתרים, ולו באמצעות פלטפורמות מוכנות. שנסכם? הטכנולוגיה ללא ספק שיפרה את איכות חיינו ללא היכר, אך תמיד יש לשים לב שממנפים זאת כיתרון, ולא מאפשרים לטכנולוגיה להוביל למצב של חיסרון – למצב של שאננות והתמכרות.

קראו עוד על קידום אתרים ברשתות החברתיות