מנהלים, בואו להכיר את סודות הניהול שמגלה לנו התורה

אם אתם מנהלים ארגון, עסק או כל מקום עבודה אחר, אתם בוודאי יודעים כי תקפיד ניהולי, למרות היותו תפקיד נחשק כולל בתוכו לא מעט התמודדויות, בניהן: ניהול עבודה בצורה נכונה, תכנון סדר יום, עמידה ביעדים, כמו גם שלעיתים הוא דורש "כיבוי שרפות", בין אם מדובר במריבות שנוצתו בין העובדים, לבין אם יש לטפל בלקוח שאינו מרוצה.

כיצד מנהלים נכון?

אם אתם רוצים להכיר את הדרך לנהל נכון, חשוב שתקראו ספר בשם סודות הניהול. ספר זה מקנה יסודות טובים עבור כל מנהל שרוצה להפוך את סביבת העבודה לנעימה ופרודוקטיבית יותר. 'סודות הניהול' מרכז כללים מפרשות בתורה ומאפשר יצירת חזון בצורה נכונה.

הספר מקנה את הדרך להצלחה על ידי פרשנויות ויסודות מן התורה, ובכך מאפשר "לעלות על דרך המלך", להתקדם בסולם, לייצר ראייה מערכתית ולדעת להתייעץ בעת הצורך עם אחרים.

מלבד קריאת ספרים, כיצד ניתן לנהל נכון?

אם אתם מובילים צוותים אל מטרה, או מנהלים עובדים בחיי היום יום: חשוב שתדעו כיצד אפשר להוביל את הצוות שלכם אל התוצאות הטובות ביותר.

בתחילה, יש לדאוג לסביבת עבודה נעימה וכזאת בה כל עובד ידע לפנות אליכם בעת הצורך. נהלו מדיניות "דלת פתוחה" המאפשרת לכל אדם להגיע אליכם להתייעץ ולשוחח עמכם, והיו נגישים כלפי העובדים שלכם.

שימו לכם בראש את טובת העובדים ופעלו כדי לתגמל אותם על עבודה טובה. יש תמיד להראות וגם להוכיח, כי אתם דואגים שהם יקבלו תגמול נאה על עבודתם, חיזוקים חיוביים בעת ביצוע פעולות נכונות, כמו גם שיש לנהל את מקום העבודה בצורה נכונה, כאשר כולם פועלים עבור המטרה המשותפת.

ניהול

מה עושים כאשר העובדים לא מקשיבים?

רבים מבעלי הסמכות, מוצאים את עצמם אבודים מול צוות שאינו הרמוני, שפועל בזלזול באחר ואינו מתרכז במטרה החשובה. 'שביתות איטלקיות', היעדר מכוון מיום העבודה, אבטלה סמויה ועוד – כולם 'עקבי האכילס' של מנהלים, בכל מקום.

במקרים כאלה חשוב לצאת אל קורס מנהלים ולדעת כיצד להתמודד מול קהל עובדים קשה. נוסף לכך, רצוי תמיד להכיר לעומק את העובדים וזאת באמצעות קיום שיחות אישיות, רישום נקודות חשובות אודות כל עובד ואף ביצוע "הפרד ומשול" בין עובדים שאינם מסתדרים אחד עם השני. בצעו הפרדה נכונה בין עובדים שמסתדרים אחד עם השני "טוב מידי" ובכך משבשים את מהלך העבודה.

ניהול נכון – היסטוריה שחוזרת על עצמה

ספר התורה וספרים שכתבו מצביאים ומדינאים גדולים, יכולים לשמש לכם השראה. 'אומנות המלחמה' של סון טסו, הוא ספר אסטרטגיות שכיף לקרוא ולהבין, בעוד שישנן לא מעט מצגות, כמו גם חומרים כתובים ברשת שמסבירים אודות הדרך לנהל נכון צוותים.

עם זאת, אסרטיביות היא דבר שיש לעבוד עליו, ולא כל אחד ניחן בה. לכן, בחירת סדנאות מנהלים תהיה בחירה נכונה, אותה יש לשלב לצד קריאת ספרים וחומרים מועילים בתחום הניהול.