איך ליישם את הנחיות התו הסגול בעסק?

משבר הקורונה גרם לפגיעה קשה בבעלי העסקים בישראל. בשיא של כל סגר נאלצו עסקים רבים לסגור את שעריהם ולמרבה הצער יש עסקים רבים שספגו הפסדים רבים כתוצאה מכך עד שהם נאלצו לסגור את העסק בשל כך. למרבה השמחה, יש עסקים שדווקא כן הצליחו לעבור את הדבר הזה וכעת הם עומדים בפני אתגר חדש והוא פעילות עסקית בהתאם להנחיות. כאשר מדובר בעסקים פיזיים כמו חנויות, מסעדות או מכוני יופי, הדרישה היא לעמוד תמיד בכללים של התו הסגול ויש רבים שלא ממש יודעים מה זה אומר. לכן, הכנו כאן מדריך מקוצר שיעזור לכם לצלוח את המשימה.

מדידת חום

התנאי הראשון והבסיסי ביותר שכל עסק צריך למלא אחריו הוא מדידת חום לכל לקוח. אם יש שומר בכניסה אפשר לתת לו מדחום כך שיבצע זאת בעצמו, אבל פתרון הרבה יותר נוח הוא הצבה של מדחום נייח אליו מקרבים את היד והוא מציין את טמפרטורת הגוף של אותו אדם. כך או כך, חשוב להצטייד במדחום ללא מגע ולא לתת לקוחות מדחום המצריך קרבה לאנשים מסוימים ובטח שלא מדחום קלאסי למדידה בפה שתחטאו לאחר כל שימוש. המדחומים החכמים הם לא יקרים כל כך ואין שום סיבה לא לרכוש אחד כזה לבית העסק.

איך ליישם -את הנחיות התו הסגול בעסק

כמות לקוחות

חשוב להקפיד ולוודא מה אומרים הכללים לגבי מספר נפשות למטר ולהקפיד עליהם. אם לפי גודל החנות שלכם ניתן להכניס עד 7 לקוחות, שימו שלט בכניסה שמציין את זה כך שהלקוחות יידעו את זה ולא ייכנסו אם יש יותר מדי אנשים בפנים. עם זאת זכרו כי שלט בלבד אינו מספיק שכן יש לא מעט לקוחות שלא ממש יתייחסו להנחיה. לכם עליכם להיות תמיד עם היד על הדופק ולוודא כי מספר הלקוחות בכל רגע נתון לא עולה על המספר המותר.

ריחוק והתקהלות

גם אם כרגע מספר הלקוחות שלכם בחנות לא עולה על המותר, זה לא אומר שזה בסדר שהם יהיו קרובים אחד לשני. אם אתם רואים קבוצה גדולה מדי של אנשים שנמצאים יחד, זה בסדר גמור לבקש מהם להתרחק, אפילו אם לפי ההנחיות אין שום עבירה על החוק.

מסיכות

יש לא מעט ישראלים סוררים שפשוט לא ממלאים את ההנחיות כמו שצריך ולא כולם מקפידים על עטיית מסכה. אל תתביישו להעיר להם ולבקש מהם לשים מסכה ומי שלא מוכן לשתף פעולה יתבקש לעזוב את החנות. אחרי הכל זו האחריות שלכם לדאוג לשלומכם ולשלומם של יתר הלקוחות.

לסיכום, הקפידו להתעדכן גל הזמן בהנחיות כך שחלילה לא תתפסו מופתעים.