למה כל בעל עסק חייב אוזניות אלחוטיות?

אוזניות אלחוטיות הן אביזר עזר פופולארי מאוד כיום לתקשורת ניידת, שמשמש אנשים בפעילות יום יומית ובעבודה, בדרכים רבות. יש האומרים, שכל בעל עסק חייב לעצמו להשתמש בהן. מדוע?

ניידות

חשוב לומר כי עם אוזניות אלחוטיות, פעילות ניידת מסוגים שונים משתפרת מייד. אם זוכרים שניידות היא היבט משמעותי בפעילות בעלי עסקים, מובן מדוע הדבר רלבנטי עבורם במיוחד. בעל עסק חי באופן דינאמי, מגוון ומשתנה והוא נע ממקום למקום, מפעילות לפעילות. בדרכים, ברכב, בהליכה, ריצה, ישיבה מול מחשב או מנוחה, אוזניות אלחוטיות מאפשרות תנועה חופשית יותר. דוגמא לסכנות שבהגבלת הניידות, יכולה להיות מצב בו נמצאים בשיחה עם אוזניות חוטיות, כאשר הסמארטפון מונח על השולחן. השיחה מתארכת, הטלפון הקווי מצלצל, אתה מבקש את סליחת בן שיחך, מבקש להמתין רגע ועובר במהירות לענות לטלפון הקווי. כעת, נאמר שמתוך חוסר תשומת לב שכחת שהאוזניות עליך ובתנועה המהירה אתה מושך בטעות את החוט ומעיף לרצפה את הסמארטפון שאליו הוא מחובר. לא נעים.

בלי כבלים

היתרון העיקרי באוזניות מסוג זה, הוא שהן חוסכות את השימוש בכבלים, שנוטים לעתים להסתבך ושמהווים גם נקודת כשל טכנית נוספת במוצר. בנוסף, היעדר הכבלים מאפשר להגדיל את הטווח בין המשתמש והאוזניות, לבין המכשיר שמשדר אל האוזניות. אם יש צורך לעבור ולקלוט שמע ממכשירים שונים בזמנים שונים, המעבר מתבצע יותר בקלות.

נוחות בשיחות

בעלי עסקים מבצעים שיחות טלפון רבות ולאור הצורך בניידות, שיחות אלה מתבצעות לרוב מהסמארטפון. לכן, בכל הנוגע לכלי עבודה מרכזי זה, כדאי לשפר כל פרט טכני שעשוי לתרום להגדלת הפרודוקטיביות.

מוכנות לעתיד

ישנם כיום סמארטפונים שמגיעים ללא שקע לחיבור אוזניות חוטי, גישה שעשויה להתרחב לדגמים נוספים בעתיד ואולי תהפוך לסטנדרט.

תאימות

אוזניות אלחוטיות גם מתאימות לכל מכשיר שמשדר אלחוטית ואין צורך להתאים עבורו במיוחד את החיבור החוטי, שעשוי להיות קטן מדי, גדול מדי או מסוג שלא מתאים.

לפעילות משלימה

בעלי עסקים רבים הם גם ספורטאים חובבים. זאת, מאחר שהמודעות כיום הולכת וגדלה לצורך בפעילות גופנית לתחזוקת בריאות הגוף ובמקביל, מנהלים הם מטבעם אנשים תחרותיים והישגיים, בעלי עודפי מרץ. בהקשר זה, נזכיר כי יש מגוון אוזניות אלחוטיות עבור תחומי ספורט ספציפיים. למשל, אוזניות עבור שחייה שעמידות למים.

הערה

יש גרסה של אוזניות אלחוטיות, שבה מוותרים גם על החוט שלרוב מחבר בין שתי האוזניות עצמן. מוצרים אלה מכונים אוזניות True Wireless או אוזניות "אלחוטיות באמת".

חסרונות

לאוזניות אלחוטיות יש גם כמה חסרונות שכדאי לקחת בחשבון. החוסר בכבלים, גורם לכך שיותר קל לאבד אותן או להגיע למצב שבו הן נופלות בזמן תנועה. מורכבותן הטכנית שגדולה יותר, גורמת למחיר להיות גבוה יותר וגם המשקל והגודל, עשויים להיות יותר מהרגיל לאוזניות חוטיות. השימוש באוזניות אלחוטיות תלוי בכך שמקור האודיו שמשדר אליהן, יהיה גם הוא אלחוטי.

לסיכום

לסיכום, ניתן לומר שלאוזניות אלחוטיות יש מגוון של יתרונות וחסרונות. בשורה התחתונה, זהו פריט טכני שנעשה פופולארי יותר ויותר ולכל בעל עסק כדאי להשתמש בהן, לפחות באופן חלקי.