מה עושים במקרה של תאונת עבודה?

העובד נפצע במסגרת יום העבודה? כמעסיקים עליכם לדעת כי נדרש מכם לבצע לא מעט פעולות בכדי להבטיח כי העובד יקבל את מלוא הפיצוי המגיע לו כחוק. מה לעשות במקרה של תאונה? להלן המדריך המלא למעסיקים.

תאונת עבודה: כך תוכלו לשמור ולהגן על זכויותיו של העובד לאחר תאונת עבודה

החוק במדינת ישראל מגדיר תאונת עבודה אשר התרחשה במסגרת יום העבודה, כאשר התאונה יכולה להתרחש גם כאשר העובד בדרכו לעבודה או לאחר שסיים לעבוד. כל עובד בישראל מבוטח ע"י ביטוח תאונות, ולכן במידה והעובד דיווח על כך כי הוא עבר תאונת עבודה חשוב קודם כל להתייעץ עם עורך דין לתאונות עבודה בכדי שתוכלו כמעסיקים לדעת מהם הצעדים הנדרשים לאחר שהעובד נפצע, כולל יצירת קשר עם חברת הביטוח של בית העסק וכן מהו גובה תשלום הפיצוי אותו תידרשו לשלם. גובה הפיצוי בעבור תאונת עבודה משולם ע"י הביטוח לאומי, כאשר במידה ונקבע לעובד נכות קבועה הוא זכאי לקבלת פיצוי כספי קבוע. התייעצות עם עורך הדין היא חשובה, וזאת בשל העובדה כי העובד יכול לתבוע גם אתכם – כצד ג' (קרי המעסיק), במידה והוכח בבית המשפט כי אתם כמעסיקים התרשלתם וכתוצאה מכך נגרם לעובד נזק. ל כן, חשוב לאתר עורך דין מומחה לתחום דיני עבודה בהקדם, בכדי שתוכלו לדעת בדיוק מה לעשות וכיצד להתמודד עם הסיטואציה אשר לא נעימה בוודאי לעובד ובוודאי לכם.

מה חשוב לעשות לאחר תאונת עבודה?

במידה והתאונה התרחשה בזמן יום העבודה ובבית העסק, חשוב קודם כל לצלם את האזור כמו גם לקרוא למפקח עבודה מטעם משרד הכלכלה אשר מנפיק דו"ח אודות המקרה. נוסף לכך, בדקו כי לעובד שלכם יש ביטוח עבודה ובהתאם לכך מהי חברת הביטוח אשר מבטחת אותו, וזאת בכדי שהוא יכול יהיה לקבל את הכסף המגיע לו במסגרת ימי עבודה ואובדן ימי עבודה. גובה הפיצוי נקבע בהתאם לנכות אשר נקבעה בוועדה לביטוח לאומי, והיא יכולה להגיע לאלפי שקלים מדי חודש. לרוב, עובדים אינם יודעים להתמודד לבדם עם הסבך הבירוקרטי ולכן סביר להניח כי העובד יפנה בעצמו לעורך דין תאונות עבודה.

התמודדות עם עובד לאחר פציעה במסגרת תאונת עבודה

התנהלות מול עובד אשר נפצע במסגרת יום העבודה עלולה להסלים לא פעם לחילופי דברים אשר יעמידו אתכם כמעסיקים בסיכון מוגבר לתביעה, ולכן חשוב לשמור על קשר רציף עם העובד ולדאוג לשלומו כמו גם לוודא כי הוא מקבל טיפול רפואי מקיף במסגרת הביטוח. למרות שביטוח לאומי יצא ביוזמה לחייב מעסיקים בביטוח עבודה פרטי לעובדים, היא עדיין לא נכנסה לתוקף ולכן באמצעות מצד עורך דין אשר מתמחה בתחום תוכלו לקבל ייעוץ פרטני לכל אורך תהליך הליווי והייצוג המשפטי.