10 דרכים שיעזרו לך להתרכז בעבודה מול מסך המחשב

מתקשים להתרכז בעבודה אל מול המחשב? אין ספק, עבודה מול מסך יכולה להתיש, גם את החסינים ביותר בינינו. גם אתם וורקוהוליק אמיתיים שחייבים לשפר את הריכוז מול המחשב ולהגביר פעילות עסקית או עבודה? בואו נדבר על זה.

  1. שינה טובה – איפה רוכשים כזאת??

אין ספק, מאז ומתמיד הרופאים תמיד המליצו לנו על שינה טובה. אם היינו יודעים עד כמה חשוב לפתח הרגלי שינה איכותיים בגיל צעיר, כנראה היינו מקשיבים להם. טיפ שלנו? בכדי לישון טוב, שמרו את המיטה עבור 2 דברים בלבד:

שינה ויחסים אינטימיים.

אל תאכלו במיטה ואל תפזרו פירורים שם, את הבינג' של נטפליקס תשמרו לסלון. חדר השינה? קדוש! אם תשנו טוב, תוכלו בהחלט להתרכז טוב יותר. הלאה.

  1. האזנה לרדיו במהלך העבודה – עושה קסם!

אם אתם מעוניינים לשפר את הריכוז שלכם, דעו לכם כי באמצעות האזנה לרדיו ניתן לחולל נפלאות. בעוד שהדיבורים יהיו ברקע וכך גם המוסיקה, אתם תוכלו גם להנות וגם להגביר תפוקה.

אגב, טיפ קטן מאיתנו, כדאי למקם את הרמקולים באופן מעט מרוחק ממכם, ככה שהסאונד לא יהיה חזק מדי. מחפשים אחר תחנות טובות אונליין? אולי רדיו FM איכותי? הכול באינטרנט בכל מקרה. זכרו, ישנן גם תחנות רדיו אשר לומדות את טעמכם האישי במוסיקה. מומלץ.

  1. ספורט בבוקר מחולל פלאים ומזרים את הדם לעשייה

בחרו לכם מקצב מוסיקלי נכון, לבשו את בגדי הספורט שלכם וקחו חצי שעה של הזרמת הדם בגוף. אם תקפידו על זאת כל בוקר, בהחלט תוכלו לשפר את העשייה הכללית שלכם ואת הריכוז. מומלץ לקרוא מחקרים בנושא של ספורט ויכולות ריכוז מוגברות.

  1. נסו לעבוד בעמידה מדי פעם או לשנות תנוחה

מאוד מהר תגלו כי אותה תנוחה יכולה לגרום לניוון ביכולות הריכוז שלכם. התעייפתם? נסו קצת לעמוד בכדי להזרים את הדם לרגליים.

  1. צריכים הפסקת קפה? אל תהססו

אם אתם נמנים בין האנשים שמכריחים את עצמם לעבוד גם מתי שהם ממש עייפים, דעו שזה לא תמיד יהיה אפקטיבי. צריכים הפקת סיגריה או קפה? תצ'פרו את עצמכם ואל תחשבו פעמיים.

10 דרכים שיעזרו לך להתרכז בעבודה מול- מסך המחשב

  1. נסו לשבור שיאים עם עצמכם!

נסביר למה אנחנו מתכוונים. נסו לערוך ממש תחרויות עם עצמכם. למשל, תפעילו את הטיימר של הטוסטר אובן למשך שעה, ונסו לראות כמה אתם יכולים להספיק בשעה הזאת. בהחלט אתגר מומלץ שמשפר פלאות את הריכוז!

  1. נסו קצת לשנות לוקיישן

אם נמאס לכם לעבוד מהבית או מבית הקפה, אנחנו בהחלט ממליצים ללכת לפארק עם הכלב ולעבוד שם. אגב, אתם יכולים לרכוש רצועה באורך של 30 מטרים לכלב! היא נקראת רצועת אילוף. הכלב ירוץ חופשי מבלי שתחששו כי הוא ייעלם, בזמן שאתם חופשיים לעבוד.

  1. תרגילי נשימות תמיד מועילים

אתם מוזמנים להיכנס לאתר YOUTUBE ולהקליד "BREATHING EXERCISES ".  תוכלו בקלות לסקור ותרגילים שונים ולראות מה מתאים לכם. התעייפתם? נשמו נכון, מלאו את האוויר בריאות והמשיכו הלאה.

  1. הגדירו יעדים מראש

אם תגדירו יעדים מראש, תוכלו גם לציין לעצמכם במה עמדתם ובמה פחות. בהחלט מומלץ.

  1. הגדילו את כמות העבודה מיום ליום – זה פועל כמו שריר!

אם כל יום תוסיפו לעצמכם עוד 5 דקות עבודה, אין ספק שתוכלו להגדיל ולהגביר את היכולות שלכם. במשך הזמן, גם אתם תוכלו לעבוד שעות מול המחשב בלי לסבול מכך!