היום אפשר למלא אותו אונליין: מה זה דוח מס שנתי ומי צריך להגיש אותו?

הגשה של דוח שנתי למס הכנסה היא בגדר חובה בעבור כל שכיר שמקבל מעבר למשכורת הקבועה הכנסות נוספות העולות על סכום של כ-650,000 ₪ בכל שנה. למעשה, את הדוח נדרש להגיש לרשויות המס בזמן, כאשר כל עיכוב בהגשה עלול להוביל לקנסות וכן עמידה לדין פלילי. בעבור שכירים, האופציה המוכרת הייתה פנייה לרואה חשבון ותשלום חד פעמי לטובת הגשת הדוח, אולם כעת אפשר לבצע את התהליך באופן מהיר יותר באמצעות מילוי של הטופס אונליין, כל זאת באמצעות אתר qtax. מדוע מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם כשכירים בעלי הכנסות גבוהות? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

מילוי דוח שנתי לשכירים בעלי הכנסה גבוהה – בלחיצת כפתור

על פי חוק, שכירים שיש להם הכנסה בגובה של למעלה מ-650,00 ₪ בעקבות השקעות בחו"ל, קבלת שכר דירה כמו גם השקעות בשוק ההון מחויבים להגיש את הדוח בכל שנה. בנוסף, עצמאיים גם הם נדרשים להגיש את הדוח, כאשר מס הכנסה רשאי לדרוש את הגשתו של הדוח בהתאם לשיקול דעתו, בייחוד בעבור מי אשר מקבל סכומי כסף בעקבות השקעה במטבעות וירטואליים או כאשר הייתה כניסה ויציאה מהארץ באופן תכוף. אתר קיו-טקס אותו מנהל משרד רואי חשבון מוביל בתחומו הבין כי לקהל השכירים (בעלי הכנסה גבוהה החייבת במס) יש צורך בהגשה של הדוח במהירות וללא התעסקות מיותרת, ועל כן הקים מערכת ממוחשבת אשר מאפשרת לבצע את התהליך הזה באופן מהיר ומכל מקום, כל זאת בליווי מקצועי מצד משרד רואה חשבון אשר מנהל את האתר ואף מפקח על הגשת הדוח, מתוך מטרה להימנע מטעויות שעלולות לעלות לכם בהמשך ביוקר בעקבות תשלום מס גבוה או לחילופין לטובת קידום של קבלת החזר מס.

כמי שמבינים את הצרכים של קהל השכירים, אין ספק כי מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם לבצע את התהליך הזה באופן מקוון ובעלות כספית נגישה לכל כיס, כאשר דרך האתר תוכלו לקבל מידע מהימן הכולל גם שאלות ותשובות וכן שפע של ידע אותו ניתן לנצל, כל זאת מתוך הבנה כי הגשה של הדוח הזה צריך להתבצע בזמן. בשל כך, האפשרות של מילוי הטופס אונליין מהווה דרך בעבורכם להקל על עצמכם ואף להיות בביטחון מלא כי אתם עומדים בדרישות החוק אשר כפי שציינו בתחילת הסקירה מחייב כל שכיר בעל הכנסה גבוהה המחויבת במס לדווח על כך במסגרת של הגשת הדוח.

 

 

תשלום למס הכנסה או קבלת החזר מס – בלחיצת כפתור

בעת מילוי של השאלון צריך להקפיד על דיווח של כלל ההכנסות במהלך השנה, כאשר היתרון של האתר נובע בעקבות היכולת לשמור את הפרטים ולשנות אותם בהתאם לצורך בשנה הבאה, כל זאת בלחיצת כפתור. מדובר ברואה חשבון אינטרנטי אשר מבצע את הפעולה הזו בעבורכם, כאשר במידה ונמצא כי אתם צריכים לשלם לרשויות המס בעקבות ההכנסות בשנת המס, תקבלו מהאתר התראה על כך ובמידה ואתם זכאים לקבלת החזר מס, צוות רואי החשבון יבצע את התהליך באופן שמאפשר לכם לקבל את הכספים ישירות לחשבון הבנק, וזאת בתנאי כי אתם עומדים בתנאים שאותה קבעה רשות המיסים, כמו למשל במידה ותרמתם לעמותות במהלך שנת המס.

לסיכום

השירות של האתר מהווה דרך מצוינת בעבורכם כשכירים בעלי הכנסה נוספת לקצר זמנים ולמלא את הדוח השנתי בעבור מס הכנסה באופן מהיר, יעיל ומותאם באופן מושלם לצרכים של שכירים בעלי הכנסה גבוהה. אם גם אתם צריכים להגיש את הדוח, זה הזמן להיכנס לאתר ולאחר מילוי של פרטים וחתימה על ייפויי כוח להגיש אותו, ובהתאם לכך להוביל להליך המתבצע אונליין, בהתאם לחוק וללא התעסקות שגוזלת מכם זמן כמו גם מאמץ.