הטבות לעובדים: אילו הטבות שוות תוכלו להעניק לעובדים שלכם?

 

כל שכיר יודע שמעבר לגובה השכר הבסיסי, גם חשוב לבחון מהן ההטבות שניתנות מסביב, אלו שהופכות שכר ממוצע לשכר מפתה, ואלו שאינן רק מפתות אלא באמת משתלמות. מכאן שעובדי חברת חשמל מקבלים חשמל בחינם ועובדי חנות זוכים להנחות, אך מעבר ליתרונות הנקודתיים גם קיימים יתרונות שבהרבה מקומות עבודה ניתן ורצוי לשאוף אליהם, ועל כן בין אם מדובר בעסק גדול או קטן, תמיד מוטב לשקול אלו הטבות שווה להוסיף לחבילה, ולו על מנת להעניק לעובד תחושה שהוא חשוב ומוערך.

מכשירים ניידים

בין אם מדובר בצרכי עבודה ובין אם מדובר בצרכים פרטיים, איך שלא תהפכו את זה העובדה היא שאנשים צמודים לנייד, עובדים דרך הנייד, משוויצים בנייד, הולכים לישון ומתעוררים עם הנייד. אי לכך אם אתם בעלי עסק הרי לכם המלצה: בררו על מכשירים סלולריים! מדוע? ראשית כיוון שהעובדים מצפים לכך ומדובר בסטטוס יוקרתי ושנית כיוון שמכלול האופציות והעסקאות הייעודיות עשויות להוביל לרווחיות מוכחת. מכאן שמוטב לשקול רכישת מכשירים ניידים בליסינג וחשוב ביותר לבחון את אופי התוכנית ואת שירותי הגיבוי בענן.

רכב

רכב ללא ספק מייצג סמל סטטוס ועל כן עובדים רבים שואפים לקבל רכב מטעם העבודה. כיום כל משפחה צריכה לפחות רכב אחד, וכאשר הרכב מסופק מטעם העבודה, העובד מעריך את סך ההוצאות שנחסכות לו, אם מטעמי דלק ותיקונים ואם מטעמי בלאי ועלות הרכישה. עם זאת, לרוב הטבה זו מוענקת לצד ניכוי נתח כספי מהברוטו של העובד, ועל כן על שני הצדדים לבחון כדאיות.

מחשב נייד

לא מעט מקומות עבודה מצריכים התנהלות מול המחשב הנייד, ולו כי מדובר במשרת מכירות שנעשית מהשטח. במקרה מעין זה העובד ישמח לדעת שמקום העבודה מספק לו מחשב נייד, אותו הוא יכול להשאיר ברשותו גם בזמנו הפנוי, כך שהעובד מקבל ממקום עבודתו מתנה ששוויה נעה בין 2500 ל5500 ש"ח – תוספת משמעותית שבין היתר מונעת הוצאה פרטית עבור תיקון של בלאי ואף מקנה ביטחון שאם תתעורר בעיה, החברה תשלם מכיסה עבור ההוצאות הכרוכות.

הטבות שוות לעובדים.

פעילות רווחה

אם מדובר בעסק שמשתייך לארגון גדול, הוא יפעל נכון אם יחבור להנחות ומבצעים שמיועדים לצוותי עובדים, כך שבין היתר העובד זוכה ליהנות באופן שוטף ממגוון רכישות וכרטיסים מוזלים, משמע העובד גם חש מיוחס וגם זוכה ליהנות משלל הנחות משמעותיות, בהתאם לבחירות אישיות.

ארוחות

כידוע הוצאה על אוכל עולה מדי יום כמה עשרות שקלים, ועל כן כאשר מקום העבודה סופג את העלות, הרי שבאופן עקיף מקבלים תוספת לשכר. מכאן שכל בית עסק יכול לבחור האם הוא מעמיד חדר אוכל מטעם החברה, או לחלופין מעניק לעובדים תלושי מזון שתקפים בשלל מסעדות שמצויות בקרבת מקום. כמו כן, גם ישנה אופציית ביניים, במקרה זה המעסיק משלם את רוב העלות ואילו העובד משלים סכום סמלי.

חדר כושר

כיום אנו חיים בעידן שבו הבריאות מקודמת ומוערכת ועל כן גם העסקים השונים מבינים עד כמה חשוב לשמור על העובדים בכושר: ככול שהעובדים ישמרו על עצמם, כך הם יהיו יותר בריאים ופחות ייעדרו מהעבודה. אי לכך שווה להפעיל במקום העבודה מכון כושר, או לחלופין לממן קבוצות ספורט במגוון תחומים, כאשר אין להתעלם מהערך המוסף: העובדים חשים יותר חיוניים ואף באמצעות הפעילות הספורטיבית נרקמים קשרי חברות.

חומר למחשבה

מכאן שאם רק תבחנו את האופציות השונות, תמצאו שהן אינן רק מאוד מוערכות, אלא בין היתר גם לא עולות בהכרח הרבה, ובנוסף כן מאפשרות להציע לעובד משכורת יחסית נמוכה "ולנפח" אותה באמצעות שלל אופציות צדדיות – חומר למחשבה!