כנסים ואירועים לחברות: כל הטיפים לארגון מוצלח

רוצים שהכנס או האירוע שאתם מארגנים בחברה שלכם יהיה מוצלח? בין אם אתם בעלים של חברת הייטק, ואתם רוצים לארח כנס חדשני בשביל הצוות שלכם, ובין אם החברה שלכם עוסקת בחינוך, והאורחים שלכם מגיעים ממקומות שונים בעולם, הטיפים האלה יעזרו לכם לארגן את האירוע בצורה מוצלחת! מוכנים להתחיל לארגן את הכנס או האירוע של החברה שלכם באופן מוצלח? בואו נתחיל!

בחירת המקום

לבחירת המקום חשיבות עצומה בכל הנוגע לארגון כנסים ואירועים לחברות. המקום משרה אווירה באירוע, משפיע על חוויית המשתתפים ותורם לאפקטיביות הכללית של האירוע. מקום שמתאים לכנס או לאירוע ולחברה עצמה לא רק יכיל את מספר המשתתפים הצפוי, אלא גם יספק את השירותים והמתקנים הדרושים כדי להבטיח אירוע חלק ונעים. בנוסף לכך, המיקום שלו, הנגישות והאווירה שבו חשובים במיוחד ליצירת רושם חיובי על המשתתפים.

האפשרויות למקום האירוע

יש אפשרויות רבות שזמינות לחברות שרוצות לארגן כנס או אירוע, וכל אפשרות כזאת מגיעה עם יתרונות ושיקולים משלה, בהתאם לאופי האירוע והמארגנים.

מלונות לבחירה מעניינת

מלונות הם בחירה מעניינת ופופולרית לאירוח של כנסים ואירועי חברה, ויש לכם אפילו מלון באזור ירושלים שמתאים לאירועים כאלה. הם מציעים חבילה מקיפה שכוללת חללים לאירועים, לינה, שירותי קייטרינג ומתקנים טכניים, כגון מקרנים ומיקרופונים. הינה כמה סיבות לכך שמלונות נחשבים כבחירה אידיאלית למקום לאירועי חברה:

 • נוחות ונגישות: מלונות ממוקמים בדרך כלל באזורים מעולים עם גישה נוחה למרכזי תחבורה, ולכן ההגעה למקום נוחה למשתתפים. נגישות זו מועילה במיוחד לאירוח אירועים עם משתתפים המגיעים ממקומות שונים.
 • חללי אירועים ייעודיים: במלונות רבים יש אולמות לכנסים ולאירועים שניתן להתאים אישית לפי דרישות האירוע. האולמות האלה מתוכננים להכיל סידורי ישיבה שונים, מערכות אורקוליות ובמה.
 • לינה: לכנסים שנמשכים כמה ימים, אפשרות לינה הופכת לשיקול מכריע. בתי מלון מציעים את הנוחות של מתן אפשרויות לינה למשתתפים באותו מתחם, ומבטלים את הצורך בתחבורה נוספת.
 • תמיכה טכנית: מלונות מודרניים מצוידים במתקנים אורקוליים וטכניים חדישים. החל ממקרנים ומערכות קול וכלה בקישוריות לאינטרנט במהירות גבוהה, שירותים אלה תורמים להגשה חלקה של מצגות ולדיונים.
 • שירותי קייטרינג: למלונות יש בדרך כלל שירותי קייטרינג פנימיים שיכולים לספק מגוון אפשרויות לארוחות, החל מהפסקות קפה ועד ארוחות רשמיות. השירותים האלה מבטלים את הצורך בהזמנה נוספת לאירוע, והם נותנים אוכל ושירות איכותיים.

 

 

מקומות חלופיים לאירוח האירוע

מלונות מציעים שורה ארוכה של יתרונות, אבל אפשר לבחון אפשרויות חלופיות למקומות בהתבסס על הדרישות הספציפיות של הכנס שאתם מארגנים. הינה כמה חלופות שכדאי לשקול:

 • מרכזי כנסים: מרכזי כנסים מספקים שפע של מקום ושירותים שתוכננו באופן בלעדי לאירוח כנסים כמו הכנס שאתם מארגנים. מרכזים אלה כוללים לרוב חדרי הפסקה מרובים, מתקנים טכניים מתקדמים ושירותי ניהול אירועים מקצועיים.
 • אולמות כנסים: כשמארגנים כנסים בקנה מידה גדול אפשר לשקול לשכור אולם כנסים. אולמות כנסים יכולים להכיל מספר רב של משתתפים, והם מתאימים במיוחד לכנסים בינלאומיים או אירועים גדולים.
 • ריטריטים עסקיים: לכנסים אינטימיים יותר או מפגשים שנועדו לתכנון אסטרטגי, ריטריטים ארגוניים מציעים סביבה מבודדת וממוקדת יותר. מקומות כאלה נמצאים בדרך כלל בסביבה טבעית שמקדמת יצירתיות ויצירת רעיונות.
 • מוסדות חינוך: אם הכנס מכוון לנושאים חינוכיים או ספציפיים לתעשייה הזאת, שותפות עם אוניברסיטאות או מוסדות חינוך אחרים יכולה להוסיף אמינות לכס, ואף גישה למשאבים מיוחדים.
 • פלטפורמות וירטואליות: בעידן הדיגיטלי, כנסים וירטואליים הם פופולריים. שימוש בפלטפורמות כאלה, שגם משתדרגות כל הזמן, לאירועים וירטואליים יכול לספק תפוצה גלובלית, גמישות ומורכבות לוגיסטית מופחתת.

איך להחליט אם המקום מתאים?

בחירת המקום הנכון כרוכה בהחלטה שיטתית. הינה השלבים העיקריים שיש להביא בחשבון:

 • הגדירו את היעדים: כתבו בבירור את מטרות הכנס, קהל היעד והתוצאות שאתם מצפים להן. הדף הזה ינחה אתכם בבחירת המקום ואת המבנה הכולל של האירוע.
 • הקצו תקציב לאירוע: קבעו את התקציב שזמין בשבילכם לשכירת מקום, תוך התחשבות בהוצאות האחרות לאירוע, כגון שיווק, קייטרינג ותשלום למנחים אורחים.
 • העריכו את קיבולת המקום: העריכו את מספר המשתתפים וודאו שהמקום שנבחר יכול להכיל בנוחות את הקהל הצפוי.
 • שקלו את המיקום: העריכו את מיקום האולם מבחינת נגישות, קרבה למרכזי תחבורה ונוחות למשתתפים.
 • דרישות למתקנים: פרטו את המתקנים הדרושים לכם, כגון ציוד אורקולי, חדרי הפסקה, סידורי ישיבה ושירותי קייטרינג.
 • ביקורים באתר: ערכו ביקורים במקומות מהרשימה שאתם שוקלים כדי להעריך את התאמתם ממקור ראשון. שימו לב לאווירה, לחללים הזמינים ולמתקנים הטכניים.
 • תמיכה טכנית: בררו איזו תמיכה טכנית תקבלו מעובדי המקום, כולל קישוריות, וויפי, מערכות הקרנה וציוד סאונד.
 • חוזים והסכמים: סקרו את החוזה בקפידה, כולל התנאים וההתניות, התמחור, מדיניות הביטולים וכל השירותים הנוספים הכלולים.

לסיכום

עכשיו, אתם מוכנים לארגן את הכנס או האירוע בחברה שלכם! בחרו מקום שמשקף את החברה, מכיל את כל המוזמנים ומתאים לסוג המפגש שאתם מארגנים, אלה יכולים להיות בתי מלון, מרכזי כנסים או אולמות כנסים, ריטריטים, מוסדות חינוך, או אפילו פגישה וירטואלית. באמצעות הטיפים הנוספים שבמאמר, תבטיחו שהכנס או האירוע שאתם מארגנים יהיו מוצלחים ושהמוזמנים שלכם יצאו מרוצים מהמפגש הזה.