המדריך השלם לגילוח מושלם למנהל העסוק

במאמר הזה ניתן שלל עצות וטיפים לגילוח. אנחנו מיעדים אותו למנהלים או כל איש קריירה שאין לו הרבה זמן מצד אחד, אבל עליו להיראות במיטבו מצד שני. מנהלים בכל הרמות צריכים לשדר סמכותיות, להתלבש בסגנון אלגנטי אשר מתאים למעמד ולשמור על רמה גבוהה של טיפוח אישי. אומרים ש 'אין הזדמנות שניה לעשות רושם ראשוני' ובשביל מנהל אשר נפגש באופן תכוף עם לקוחות חדשים, ספקים ועובדים הדבר נכון שבעתיים. חלק מהותי בתחושת הטיפוח המתקבלת כאשר אנו נפגשים עם גבר קשורה לדרך בה הוא מגולח ושומר על עור הפנים. גילוח נכון ושימוש בתכשירים ייעודיים ישאיר את הפנים שלכם חלקות, נקיות מפצעים ועם ריח עדין וטוב. המשיכו לקרוא ותגלו כיצד להשיג את כל זאת.

בחירת ציוד הגילוח

לפני הגילוח עצמו, חשוב לוודא שיש לנו את הכלים הנכונים והיעילים בשביל לבצע אותו כמו שצריך. ההחלטה העיקרית היא בין סכיני גילוח למכונה. מכונת גילוח תאפשר לנו גילוח מהיר יותר כמובן. קיימות בשוק מכונות מודרניות אשר מספקות רמה גבוהה של גילוח. מומלץ לבחור מכונת גילוח אשר ניתן להפעיל מתחת למים. זה יאפשר לנו ריכוך מספק של העור לפני הגילוח, על כך בהמשך.

אפשרות נוספת לגילוח היא עם סכינים חשוב לבחור בסכיני גילוח מומלצים ואיכותיים. יש הבדל גדול בין הסכינים השונים בשוק כאשר הטובים יותר מציעים שילוב של מספר להבים, פס ריכוך, גמישות בפעולה ואפילו ראש מתכוונן. כל אלו יאפשרו לכם לקבל תוצאת גילוח קרוב לעור יחד עם חיתוך מדויק של כל זיף וזיף.

השילוב הנכון בשביל המנהל העסוק הוא לטעמנו בין מכונת גילוח לסכינים איכותיים. עם המכונה תתגלחו כאשר אתם קצרים בזמן ואילו עם הסכינים לפני אירוע או פגישה חשובים במיוחד.

מתי מתגלחים וכיצד מתכוננים?

מועד הגילוח תלוי הרבה בכם ובקצב גדילת הזיפים שלכם. מי שקצב הצמיחה אצלו איטי יותר יוכל להתגלח בערב דווקא. יש לזה כמה יתרונות. ראשית, בערב העור רך וגמיש יותר ויאפשר גילוח נוח. שנית, בערב יהיה לכם בדרך כלל יותר זמן לגילוח מושקע עם סכין גילוח. בנוסף, אם וכאשר תיפצעו, יהיה לעור הפנים שלכם זמן עד הבוקר להחלים ולא תאלצו לצאת עם פצע חשוף.

חשוב להכין נכון את עור הפנים מבחינת הריכוך. שימוש בג'ל או קצף גילוח (ואפילו יש לו שימושים נוספים) הוא מהותי ויאפשר לשערות הקשות יותר להתרכך ולהיחתך יותר בקלות. זה יעזור למנוע פציעות וגם חדירה וצמיחה של שערות שלא נחתכו נכון אל מתחת לעור.

הגילוח עצמו

גילוח במכונה צריך לעשות לאחר שהעור התרכך הן במקלחת והן עם חומר ייעודי. ניתן כמובן גם להתגלח במקלחת עצמה אבל לגילוח נכון חשוב להתעקש על מראה ועל כך שהיא תהיה נקיה מאדים.

גילוח עם סכין אנחנו נעשה על גבי חומר הריכוך (ג'ל, קצף). התחילו את הגילוח מהלחיים ותנו לשיער הקשה של הסנטר והשפם עוד כמה שניות להתרכך. גילוח עם כיוון הזיפים ימנע פציעות של העור וכניסות של שיערות אל תוכו. שימו לב שכיווני הצמיחה יכולים להשתנות אצל כל גבר.

אם נפצעתם, עצרו את הדימום על ידי אבקת דרמטול ולחצו על המקום. לאחר הגילוח שטפו את הפנים דווקא במים קרים בשביל להרגיע את העור. לאחר מכן תוכלו לשטוף במעט מים חמים.

 

לבסוף, בשביל להשלים את הגילוח חשוב לחטא את העור בעזרת אפטר שייב. כיום, כבר לא ממליצים על אפטר שייב המכיל אלכוהול כמו בעבר. במקום זאת רצוי להשתמש בקרמים איכותיים בעלי ניחוח עדין.