מגיעים לעבודה בבטחה: 5 כללי בטיחות בדרכים שחשוב להכיר

בין אם אתם נמנים בין הולכי הרגל, ובין אם אתם דווקא נוהגים ברכב הפרטי שלכם בדרככם ליום העבודה שזה עתה התחיל, ישנם כללי בטיחות חשובים שעל כל אחד מאיתנו להכיר, ויותר מכך – חשוב שכולנו נדע ליישם כללים אלו על מנת לוודא שתגיעו לעבודה בבטחה, וכך גם הולכי הרגל מסביבכם, או הנהגים ברכבים שנוסעים יחד איתכם על הכביש. במאמר הבא נסקור 5 כללי בטיחות חשובים במיוחד שכל אחד מאיתנו צריך להכיר.

לאלו הנוסעים בתחבורה ציבורית

מי מכם שמגיע למקום עבודתו באמצעות תחבורה ציבורית – רכבת, אוטובוס, או מונית שירות, צריך להכיר מספר כללים חשובים. כאשר אתם מחכים לאוטובוס, הקפידו להמתין על המדרכה ושימו לב שאתם לא גולשים חלילה לאזור הכביש. רק לאחר שהאוטובוס התקרב ועלה לתחנה, תוכלו להתקרב ולעלות עליו. כאשר אתם עולים או יורדים מהאוטובוס, מהרכבת, או מכל כלי תחבורה ציבורית אחר – החזיקו במעקה, הסתכלו על המדרגות אם ישנן כאלה, ופקחו עיניים על המתרחש סביבכם. כמו כן, לאחר שירדתם מכלי התחבורה, אם אתם מעוניינים לחצות את הכביש – המתינו בסבלנות עד אשר הכביש יתפנה, ורק אז חצו את הכביש. זאת על מנת לאפשר לכם לחצות בבטחה לאחר שהתבוננתם היטב בכל שדה הראיה שלכם. באתר אסק רלב"ד תוכלו למצוא כללי בטיחות נוספים בעת השימוש בתחבורה ציבורית, שיסיעו לכם לנהוג בבטיחות ככל האפשר.

נוסעים לעבודה ברכב פרטי? זה בשבילכם

לא משנה באיזו שעה אתם נוסעים לעבודה, הקפידו לא לעלות על הכביש לאחר שתיית אלכוהול מכל סוג שהוא. כמו כן, הימנעו מנהיגה לעבודה, גם אם היא במרחק נסיעה קצר ממקום מגוריכם, במידה ואתם עייפים ואתם חוששים כי הנהיגה שלכם עלולה להיפגע בשל כך. אם מזג האוויר בו אתם נוסעים לעבודה הינו כזה המקשה על שדה הראייה שלכם, כדאי לנהוג לאט מהרגיל ובזהירות יתרה, כל שכן בכבישים חלקים מכל סיבה שהיא. כלל חשוב שלעיתים נראה לנו כמובן מאליו הוא ההימנעות המוחלטת משימוש כלשהו במכשירים הניידים. אם אתם צריכים לראות או לשלוח הודעה חשובה, עצרו בצד הדרך במקום בטוח, ורק לאחר מכן המשיכו לנהוג.

 

הולכי הרגל הם שחקנים חשובים בכביש

אם אתם מגיעים לעבודה ברגל, עליכם להכיר מספר כללי בטיחות חשובים לא פחות מהכללים של הנוסעים בכלי רכב. ראשית כל, הקפידו לחצות את הכביש במעבר חצייה בלבד, גם אם נדמה לכם שהכביש ריק מאדם ואין כל סכנה הנראית לעין. אם אתם הולכים לעבודה במזג אוויר מעונן וסגרירי, או לחלופין חוזרים ממנה ביתה בשעת החשיכה, הקפידו ללבוש בגדים בהירים על מנת לוודא שהנהגים ישימו לב אליכם.

חגורת בטיחות היא כלל ברזל

אסק רלב"ד מדגיש בכל תוקף את חשיבות חגורת הבטיחות, בעת נסיעה או נהיגה בכל כלי רכב שהוא, לכל קום שהוא. על כן, גם בעת נסיעה לעבודה, הקפידו לחגור חגורת בטיחות, וכן לוודא כי החגורה שעליכם תקנית ואין בה כל פגם שעלול לסכן אתכם חלילה במקרה של תאונה או בלימה חזקה. לעיתים יש נטייה לחשוב כי אם הנסיעה קצרה למדי – אין צורך בחגורת בטיחות, אך לא כך הוא הדבר. כלל הבטיחות מחייב לחגור חגורת בטיחות בכל נסיעה שהיא, בכל כביש שהוא, ובכל מהירות שתהיה.

היו ערניים

לא משנה אם בחרתם לצעוד לעבודה ברגל, לנסוע ברכבת או באוטובוס, או לחלופין להגיע עם הרכב הפרטי שלכם, היו ערניים למתרחש סביבכם והאירו את עיני הסביבה שלכם אם צריך. אם שמתם לב שישנו נהג הנוסע ללא אורות – הזהירו אותו. במידה ואתם הולכי רגל ונתקלתם בבור ללא סימון או אזהרה – וודאו שאתם מדווחים על כך לרשות המקומית. בנוסף לאלו, חשבו כיצד ניתן להיות פיקחים ולגלות ערנות גם כלפי הסובבים אליכם, על מנת שגם הם יגיעו בביטחון לעבודה.

לסיכום

החיים שלכם חשובים – שמרו עליהם והקפידו על כללי הבטיחות בדרכים.