מנהלים עולם טוב יותר – הכול על הסיפור מאחורי הקמתה של עמותת אחינועם בראשות משה, רפי ואיל ארדעי

עמותת אחינועם היא עמותה חברתית שהוקמה ללא מטרות רווח מתוך מטרה לצמצם את הפערים בחברה הישראלית. כמי שרואים בפעילות חברתית כחלק בלתי נפרד מסיפור חייהם, אי אפשר להתעלם מסיפורו של בן המשפחה רפי אדרעי ז"ל אשר עורר בהם השראה להמשיך את הפעילות שנקטעה כבר לפני למעלה מ-70 שנה, עת מצא את מותו במלחמת יום העצמאות. מי היה רפי אדרעי וכיצד הוא השפיע על סיפור הקמתה של עמותת אחינועם? להלן הפרטים.

סיפורו של רפי אדרעי ז"ל

רפי אדרעי נולד וגדל בעיר צפת למשפחה גדולה ומלוכדת. כבר מגיל צעיר הוא התבלט מאוד כאשר לקח חלק פעיל בתנועת הנוער העובד והלומד, ואף שימש כמדריך ראשי, כל זאת בזמן שהוא מסייע לפרנסת המשפחה. כמי שנולד וגדל בצפת הוא לקח חלק פעיל מאוד בחיי הקהילה ואף עורר בהם השראה לאחר שבחר תחת אש לתלות את דגל ישראל על גג של בית מלון בעיר. עם השתלבותו בצבא הוא לקח חלק פעיל בלחימה ובהגנה על העיר, אולם ככל שהמלחמה התקדמה רפי אדרעי החליט להמשיך ולהילחם ביחד כמ"כ מוכשר וכן כמומחה לסליקת נשק. הוא נפל בגיל 24 בלבד בזמן המלחמה, ומותו השאיר את בני משפחתו המומים וכואבים.

שנים רבות לאחר מותו הם החליטו להקים על שמו את בית יד לבנים בעיר צפת. למרות ששנים רבות חלפו, הוא עדיין דמות מזוהה מאוד עם העשייה החברתית מה שמגיע לידי ביטוי גם בפעילות של בני המשפחה המורחבת, כפי שניתן לראות עם הפעילות של עמותת אחינועם. עמותת אחינועם הוקמה בין היתר על רקע הסיפור של דוד המשפחה, כאשר מי שהקים אותה הם בני הדור הממשיך – רפי אדרעי הקרוי על שמו, משה אדרעי וכן איל אדרעי.

 

 

משנים את המציאות – מחזקים את הפריפריה

עמותת אחינועם היא עמותה ייחודית מאוד בנוף, בייחדו על רקע היוזמה של המייסדים בראשות רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי לקדם תוכניות חברתיות שנועדו לחזק אתה פריפריה ואף לשנות את המציאות של בני נוער מאזור הפריפריה, כולל בני נוער המוגדרים כנוער בסיכון. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו פועלים לשינוי מציאות על ידי קידום של תוכניות חברתיות כמו  למשל תוכנית קידום המיועדת בעבור בני נוער מהעדה האתיופית. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה מעטפת מלאה הכוללת תוכנית אשר נועדה להגביר את המוטיבציה להשתלבות בצבא ולתפקידי קצונה, חיזוק הכושר הגופני לצד מיומנות מנטלית שהיא חיונית לפיתוח של חוסן נפשי. תוכנית זו הצליחה ועדות לכך ניתן למצוא בנתונים – מעל ל-95% מהמשתתפים השתלבו בתפקידים בכירים בצבא לצד קבלת תפקידי קצונה. בנוסף, מקדמים בעמותה שורה של תוכניות כמו חלוקה של מחשבים, קידום של בני נוער בסיכון, שיפוץ ספריה בעיר צפת, חלוקת מלגות ועוד פרויקטים שעתידים להשפיע מאוד לא רק על המרקם החברתי, אלא על דור העתיד וצמצום הפערים.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה מובילה בתחומה אשר זוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות וגורמי הרווחה אשר רואים בפעילות של העמותה כחלק מהותי מליבת העשייה. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא מידע נוסף אודות הפעילות ואף לקחת חלק, כל זאת מתוך מטרה להמשיך את המורשת המשפחתית שהפכה לעשייה מבורכת שמצליחה לחולל שינוי משמעותי בכל רחבי הארץ, כאשר סיפורו של רפי אדרעי ז"ל יש בהחלט צד בעשייה המרגשת הזו.