הפרטים הקטנים: מה חשוב שיהיה בכל משרד?

המשרד הוא ליבו הפועם של כל עסק. משרד שמעוצב ומאובזר בצורה איכותית, משדר תדמית מסויימת רצויה, מושך לקוחות, משפר פרודוקטיביות של העבודה בתוכו ועוד. מצד שני, משרד שמעוצב ומאובזר בצורה מרושלת, פוגע בעסק מבחינות רבות. מהם הפרטים הקטנים, שחשוב שיהיה בו?

לאורחים

בכניסה לעסק, רצוי שיהיו אותם פרטים קטנים, אשר מקלים על המשתמשים במשרד בכניסתם אליו, בעיקר על הלקוחות. בכניסה, אלה יהיו למשל שטיח בכניסה, מתלה למעילים או מתקן למטריות. בהמשך, זו עשויה להיות פינת המתנה, בה צריכים להיות כיסאות ורצוי גם אווירה שקטה, שנפרדת מהמולת המשרד. ניתן להשתמש לשם כך גם ברמקולים מוסתרים, שמנגנים מוזיקה מתאימה. עבור ציבור המעשנים, אפשר להוסיף מאפרה בגינה/מרפסת.

תיוק

נראה שדבר אחד משותף לכל המשרדים בעולם, באשר הם – קלסרים. הרבה מאוד קלסרים. לשם כך, דרושים  גם ארונות, מגשי מסמכים וכדומה – כל מה שמסייע לאחסן את הניירת ולאפשר גישה נוחה ומהירה אליה. כמובן, חלק מהקלסרים והניירת שבהם לא דרושים באופן שוטף. ניתן לנצל זאת, בכדי לנצל את נפח המבנה טוב יותר – לשים אותם במקומות הפחות נגישים (מדפים עליונים או חדר ארכיון למשל).

ציוד משרדי

כלי כתיבה

כל משרד זקוק למלאי של ציוד משרדי וכלי כתיבה לשימוש שוטף. מחד, אלה יהיו הדברים הרגילים דוגמת עטים, מארקרים, נייר כתיבה, מספריים ושדכנים. מאידך, יתווספו להם גם פריטים מיוחדים שונים בהתאם לאופי פעילות העסק. למשל, מעטפות, לוח שעם או לוח מחיק וטושים.

דקורציה

עיצוב המשרד לא חייב להיות יקר. עציצים, בתי מנורות דקורטיביים, וילונות ואפילו שטיחים, הם השקעה חד פעמית, שמשתלמת לאורך זמן. לכל היותר, הם דורשים תחזוקה בסיסית (כניקוי שטיחים). עיצוב מתוחכם יותר, יכול להיעשות גם במשרד קיים, בעזרת בנייה בגבס. גבס הוא חומר זול, שניתן לנצל לשיפוצים ושינויים קלים במבנה, במהירות ובאופן גמיש מאוד. הדבר מתבטא למשל, בהקמת אלמנטים דקורטיביים שונים, מחיצות מגבס או תקרות מונמכות.

מחשבים

בכל משרד ממוצע יש כיום מחשבים. רצוי מאוד להוסיף לכך אל פסק. התקן זול יחסית זה, יסייע בשוטף לשמור על הציוד מפני קפיצות מתח ובמקרי הפסקת חשמל, יסייע לצמצם נזקים – במקום שהמחשב ייכבה מיידית, האל פסק יספק כמה דקות עבודה, שיאפשרו לשמור מסמכים ולכבות מחשב באופן מסודר.

מדפסות ומכונות צילום

במקביל למחשבים, משרדים רבים משתמשים באופן שוטף גם במדפסות ומכונות צילום. אלה דורשים מלאי קבוע של דפי הדפסה רזרביים וכך גם לגבי דיו או טונר.

לסיכום

אכן כמו שאומרים, הפרטים הקטנים הם שעושים את ההבדל. ישנם אינספור פרטים כאלה ולא ניתן להזכיר את כולם, מה גם שהבחירה היא עניין אישי מאוד. להשלמת התמונה, רק נזכיר לדוגמא: פחי זבל, פינת קפה ואם אתם חברת הייטק אופנתית, אז כמובן פינת משחקים, סקייטבורדים, ופופים בשלל צבעים.