5 מומחי קידום אתרים שכדאי להכיר

לא קל להתמצא בעולם ה-SEO, הרחב, המתרחב והמשתנה תדיר. הדבר נכון, גם לגבי מקדמי אתרים, שישנם בטווח מקצועיות רחב – מאנשים שיודעים רק "לשלב כמה מילות מפתח" ועד למקצוענים משופשפים ומתוחכמים, שמעודכנים בפרטי הפרטים האחרונים. כמובן, ההבדל בין שתי הקצוות עבור הלקוח, עשוי להיות עצום. רף הכניסה הנמוך יחסית לתחום זה, מטעה לעתים לחשוב שמדובר בתחום די פשוט ולא כך הדבר בכלל. אז מאיפה מתחילים, באיתור מקדם אתרים איכותי באמת? אלו חמישה מומחים לדוגמא מרחבי העולם, כקצה חוט וכחומר למחשבה:

עידן בן אור, ישראל

אם תחפשו מידע על קידום אתרים, וודאי תגיעו אל הבלוג של עידן בן אור. הוא יועץ שיווק וקידום אתרים ישראלי בולט, שמתמחה בבניית אסטרטגיות שיווק "מחוץ לקופסא" ובמציאת פתרונות מיוחדים ויצירתיים לאתרים בנישות תחרותיות במיוחד. כיום הוא מנכ"ל של חברת קידום אתרים שעובדת עם חברות בארץ ובעולם, ובעברו היה במספר תפקידים בעולם השיווק הדיגיטלי, לרבות סמנכ"ל אסטרטגיה, והוא אף ניהל כמה מהאתרים הגדולים ביותר בארץ. למעשה, הוא פעיל בתחום קידום האתרים מאז גיל 18, וחוץ מזה, יש לו תואר ראשון בכלכלה.

בריאן דין, ארה"ב

Brian Dean הוא מומחה SEO מארה"ב, שמפעיל ערוץ יוטיוב וותיק ומצליח בנושא זה. הערוץ פועל מ-2013 ונכון לכתיבת שורות אלה, רשומים בו 240,044 איש, עם 5,932,411 צפיות בסרטונים.

דון אנדרסן, בריטניה

Dawn Anderson, יועצת SEO בינלאומית, הייתה לאחרונה בין שופטי תחרות European Search Awards 2019. Dawn היא מרצה ל-digital marketing ב-Manchester Metropolitan University, פעילה כדוברת פופולארית בכנסים מקצועיים רבים, כתבה בעבר עבור מגזינים מקצועיים בולטים בתחום ה-SEO דוגמת Search Engine Journal והיא Managing Director בחברה הבריטית Bertey digital agency.

דארן שואו, קנדה

Darren Shaw הקנדי, הוא מומחה עם יותר מ-17 שנות ניסיון בתחום קידום האתרים, שידוע כמרצה בכנסים מקצועיים שונים ברחבי העולם וככותב למגזינים בתחום זה. החברה שייסד ושהוא עומד בראשה – WhiteSpark, מתמחה בשירותי ותוכנות Local search. דארן גם יזם סקרים שונים בתחום זה, דוגמת 2017 Local Search Ranking Factors survey.

דן פטרוביק, אוסטרליה

Dan Petrovic הוא מהדמויות הבולטות ביותר כיום בעולם קידום האתרים באוסטרליה. דן כתב מאמרים למגזינים בולטים בתחום זה, פעל לאורך השנים בחזית החידושים למקדמי אתרים והוא כיום ה-managing director של חברת השיווק האוסטרלית DEJAN. באתר החברה, ניתן למצוא מאמרים מעניינים שהוא כתב, ואפשר למצוא עוד כמה חומרים מעניינים שלו ברחבי היוטיוב.

לסיכום

מבחר העוסקים ב-SEO רחב מאוד ומאחר שאין גבולות באינטרנט, ניתן להיעזר בקלות גם במומחה שנמצא בצידו השני של הגלובוס. עם זאת, יש הרבה פחות מכך מומחים איכותיים באמת והמספר יצטמצם משמעותית, כאשר תחפש מומחה המתאים ספציפית עבורך.

קראו גם את הכתבה שלנו בנושא: קידום אתרים באמצעות רשתות חברתיות